Automatinis automobilio vairavimas pradedantiesiems
Automatiniai automobiliai tampa vis populiaresni – bet kaip elgtis su jais vairuojant? Galbūt pastebėsite, kad vairavimas su automatine pavara yra malonesnis vairavimo potyris, nei tai, ką suteikia rankinis, bet kaip pradėti? Žemiau suapvalinome pagrindus.
Susipažinkite
Įsėdus į automobilį ir patikrinus, ar sėdynė bei veidrodėliai yra tinkamoje padėtyje, laikas susipažinti su valdymo elementais ir pedalais – atminkite, kad automatinėje pavaroje tereikia stabdžius (kairėje) ir akceleratorių. (dešinėje).
Taip pat labai svarbu susipažinti su pavarų dėže. Pavarų perjungiklį rasite ten, kur yra tradicinė rankinė pavarų svirtis, tarp vairuotojo ir keleivio sėdynės arba vairo šone. Kaip pamatysite, tai visiškai skiriasi nuo mechaninės pavarų dėžės; paprastai turėsite keturis pasirinkimus, kur dėti pavarų perjungiklį: „P“, „R“, „N“ ir „D“, nurodančius parkavimo, atbulinės eigos, neutralios ir važiavimo.
Tai gali atrodyti didelis pasirinkimas automobiliui, kuris turi būti „automatinis“, tačiau netrukus pamatysite, kad pasirinkimai susiaurėja, todėl jie bus daug mažiau varginantys. Štai kaip jie veikia:
- Parkas naudojamas tik tada, kai automobilis stovi ir saugiai pastatytas, tik tada pasirenkate „P“. Taigi jūs naudojate jį baigę važiuoti, kaip ir rankinį stabdį, užtikrindami, kad jūsų automobilis niekur nevažiuotų, kol jums jo neprireiks.
- Atvirkščiai, kaip ir galima tikėtis, už važiavimą atbuline eiga. Kita vertus, neutralią padėtį galima naudoti, kai sustojote trumpam, tik tokiais atvejais, kai taip pat įjungtumėte rankinį stabdį. „Vairavimas“, žinoma, leidžia jūsų automobiliui judėti, o štai tada įsijungia automatinė pavara, nes jums nereikia pasirinkti pavaros.
Kai kurie automatai taip pat turi papildomą pirmą arba antrą pavarą, kuri gali būti naudinga tam tikromis aplinkybėmis, pvz., važiuojant stačiu įkalne arba neleidžiant ratams suktis esant nepalankioms oro sąlygoms. Be to, kai kurie automatai suteikia jums galimybę valdyti pavaras iš prietaisų skydelyje esančių mentelių arba per pavarų perjungiklį.
Vairuok
Bet kaip jį vairuoti? Pirmiausia patikrinkite, ar automobilis buvo paliktas „parkavimo“ padėtyje. Tada uždėkite koją ant stabdžio, įkiškite raktelį į degimo spynelę ir pasukite pagal laikrodžio rodyklę. Laikydami koją ant stabdžio, perjunkite pavarų perjungiklį į „Važiavimas“ arba „Atbulinė eiga“, jei reikia, ir nuimkite rankinį stabdį.
Kai pakelsite koją nuo stabdžio, pamatysite, kad automobilis pradeda švelniai judėti. Jei esate ant kalno, jums gali prireikti šiek tiek pagreitinti, bet kitu atveju automobilis pasirinks jūsų kelionei tinkamą pavarą. Jei kelionės metu stovite ilgiau nei 5–10 sekundžių, įjunkite rankinį stabdį. Kai pasieksite kelionės tikslą ir būsite saugiai pastatyti; tada pasirinkite parinktį „Park“, įjunkite rankinį stabdį, išjunkite degimą ir išlipkite.
Praktika
Vairavimas su automatine pavara iš pradžių gali pasirodyti keistas, tačiau svarbiausia yra gerai pažinti savo naująjį automobilį ir duoti sau laiko pasipraktikuoti jį vairuojant. Išmokite sulėtinti greitį ir nuspausti stabdį greičiau nei tai darytumėte automobiliu su mechanine pavara, pavyzdžiui, artėjant prie posūkio. Taip pat susipažinkite su skirtingais akceleratoriaus naudojimo būdais, naudodamiesi juo, kad suteiktumėte savo automobiliui „kvapą“, kai naudojate žemą pavarą mechaniniame automobilyje. Tačiau pripratę prie šių skirtumų pastebėsite, kad automatiniai automobiliai suteiks labai atpalaiduojančią vairavimo patirtį.