Kaip įveikti nuovargį: patarimai, kaip išlikti budriems ilgose kelionėse
Ilga kelionė kelyje gali sukelti įvairių problemų, tačiau viena iš rimčiausių gali būti gebėjimas visą laiką išlikti budriems ir budriems. Kompanijos trūkumas, monotoniška kelionė ir ilgos valandos – visa tai gali reikšti, kad mūsų akių vokai pradeda sunkėti, o nuovargis gali užklupti.
Žinoma, tai yra neįtikėtinai pavojinga ir gali sukelti daugybę labai rimtų nelaimingų atsitikimų, todėl šiame straipsnyje „Walker Movements“ dalijasi patarimais, kaip įveikti nuovargį ir išlikti budriems kitoje ilgoje kelionėje.
Nuovargio rizika už vairo
Kai galvojame apie nuovargio prie vairo pavojus, lengva pagalvoti apie riziką užmigti ir sudužti. Žinoma, tai gali būti mirtina tiek vairuotojui, tiek bet kuriam kitam kelyje.
Tačiau tai ne vienintelis rūpestis. Palaipsniui prasidedantis nuovargis gali būti toks pat pavojingas, nes tai palaipsniui didėja ir gali būti sunku pastebėti, kad tai vyksta.
Kai esate pavargęs, tai gali turėti įtakos jūsų gebėjimui vairuoti, o ypač gali sulėtėti jūsų reakcijos laikas. Tai taip pat turi įtakos jūsų gebėjimams priimti sprendimus, todėl gali padidėti nelaimingų atsitikimų rizika.
Tiesą sakant, apskaičiuota, kad vairuotojų nuovargis gali sukelti 10–20 % visų eismo įvykių visame pasaulyje. Todėl labai svarbu suprasti nuovargio priežastis, atpažinti ankstyvuosius jo požymius ir rasti būdų, kaip jį įveikti, kad ilgose kelionėse visada išliktumėte budrūs.
Nuovargio įspėjamieji ženklai
Kadangi nuovargis gali jus užklupti, labai svarbu, kad žinotumėte ankstyvus įspėjamuosius ženklus, kad jis jūsų neužkluptų.
Dažnas žiovulys ir sunkūs akių vokai yra labai akivaizdūs nuovargio požymiai, o jei jums sunku išlaikyti akis, tai yra aiškus ženklas, kad esate per daug pavargęs, kad vairuotumėte.
Taip pat gali būti sunku sutelkti dėmesį į kelią ir, jei pastebėsite, kad jūsų mintys klaidžioja ir prarandate koncentraciją, galite jausti nuovargį.
Nuovargis gali pabloginti jūsų apsisprendimą priimant sprendimus, o tai gali reikšti, kad jūsų vairavimo metu yra keletas abejotinų pasirinkimų. Tai gali būti tokie dalykai kaip greičio viršijimas arba bet kokios nereikalingos rizikos.
Tai taip pat turi įtakos jūsų nuotaikai, todėl gali tapti nekantrus, lengvai nusivylusiais ir irzliais, todėl jei jūsų keleiviai skundžiasi jūsų nuotaika arba kelyje šliaužia įniršis, gali būti laikas pagalvoti, kaip jaučiatės pavargę.
Taip pat pastebėsite, kad jūsų reakcijos laikas sulėtėja, todėl gali užtrukti ilgiau, kol įjungsite stabdžius arba reaguosite į staigius pavojus.
Miego trūkumas
Viena dažniausių nuovargio kelyje priežasčių yra miego trūkumas prieš naktį. Todėl, jei žinote, kad ketinate leistis į ilgą kelionę, svarbu padaryti viską, ką galite, kad gerai išsimiegotumėte. Tai reiškia, kad pasiruoškite anksti ir pasirūpinkite, kad eitumėte miegoti tinkamu laiku, kad galėtumėte pakankamai pailsėti.
Reguliarių pertraukų planavimas
Ilgos kelionės gali būti nuobodžios ir varginančios, ypač keliuose, pavyzdžiui, greitkeliais ar dviejų važiuojamųjų dalių keliais, kurie gali jaustis monotoniški. Todėl gali būti labai lengva pradėti jausti nuovargį ar nuovargį, todėl svarbu turėti tam tikras reguliarias kelionės pertraukėles.
Todėl turėtumėte pasirūpinti, kad būtų poilsio zona, kurią galėtumėte nuvažiuoti į degalinę ar net vaizdingą vietą, kur galėtumėte išlipti iš automobilio, ištiesti kojas ir pakvėpuoti grynu oru.
Jei jaučiatės ypač pavargę, gali būti naudinga greitai pamiegoti, kad sumažintumėte mieguistumą. Kai kurie lengvi pratimai taip pat gali būti naudingi, kad jūsų protas ir kūnas būtų žvalūs kitam kelionės etapui.
Geros laikysenos palaikymas
Tai, kaip sėdite vairuodami, gali būti labai svarbus norint išvengti nuovargio jausmo. Per ilgai klūpėdami ar sėdėdami vienoje padėtyje galite tapti vangūs ir pavargę, todėl dažnai reguliuokite sėdynę, kad įsitikintumėte, jog įtraukiate pagrindinius raumenis. Tai gali ne tik padėti sumažinti nuovargį, bet ir užtikrinti, kad jaustumėtės patogiau ir išvengtumėte ilgalaikių nugaros problemų, jei dažnai vairuojate.
Pagalvokite apie savo maistą ir gėrimus
Svarbu galvoti apie tai, ką vartojate vairuodami. Stimuliatoriai, tokie kaip kofeinas, energetiniai gėrimai ir cukrus, gali laikinai padidinti jūsų budrumą. Tai gali sukelti nuovargį. Todėl svarbu laikytis vandens ir natūralių energijos stiprintuvų, tokių kaip vaisiai ir riešutai, kurie gali lėčiau išleisti cukrų ir išlaikyti pastovų budrumo lygį.
Įjunkite savo pojūčius
Tikriausiai daugelis iš mūsų tam tikru momentu, kai jaučiamės pavargę, įjungėme muziką ir tai gali būti naudinga. Linksma muzika, internetinės transliacijos ar garsinių knygų pasakojimai gali padėti sužadinti mintis ir išlaikyti jūsų įsitraukimą. Tai puikus būdas išvengti nuovargio, nors turėtumėte įsitikinti, kad niekas pernelyg neblaško, nes tai gali nukreipti jūsų dėmesį nuo kelio.
Nuovargis – neįtikėtinai pavojingas dalykas, todėl vairuodami reikia pasirūpinti, kad jo nenuvertintumėte. Tai problema, į kurią reikėtų žiūrėti itin rimtai, nes dėl to jums, jūsų keleiviams ir kitiems eismo dalyviams gali kilti didžiulis pavojus. Todėl turėtumėte planuoti savo kelionę, kad išvengtumėte galimų nuovargio problemų, ir įsitikinkite, kad turite viską, kad nemiegotumėte.