Kaip sumažinti padangų perkrovą


Mums patinka keliauti automobiliais, furgonais ir nameliais ant ratų, nes jie suteikia mums laisvę ir komfortą. Ir mums patinka tai, kad galime pasiimti daug dalykų. Tačiau kai susikrauname savo gyvenimus į automobilius ar krauname namelį kelionei, dažnai pamirštame pagalvoti, kiek pridedame papildomo svorio. Padangos negali atlaikyti neriboto svorio! Vien todėl, kad jūsų furgone yra pakankamai vietos dviračiui, valčiai ir aušintuvui, kuriame yra maisto, dar nereiškia, kad jūsų padangos gali susidoroti su užduotimi. Tas pats pasakytina ir apie visureigį, velkamą priekabą, arba automobiliui, kurio stogo dėžė sukrauta aukštai kelionei.

Kad kelionė būtų saugi, labai svarbu neperkrauti automobilio. Labai svarbu padangų slėgį reguliuoti atsižvelgiant į pridėtą svorį. Papasakosime, kaip išvengti padangų perkrovos ilgoje kelionėje.

Kodėl perkrova pavojinga?

Padanga atlieka labai sunkų darbą, išlaikydama bendrą transporto priemonės svorį ir atlaikydama deformacijas, greitį, karštį ir neįtikėtinas jėgas. Šiluma sukelia protektoriaus gabalėlių išsisluoksniavimą ir atsiskyrimą, taip pat šoninių sienelių virvelių pažeidimus, kurie gali progresuoti net pašalinus papildomą apkrovą. Jei jūsų transporto priemonė yra perkrauta, šios jėgos padaugėja. Kiekviena padanga turi tam tikrą svorio ribą, kurios neturėtumėte viršyti, nes kitaip ji tiesiog suges – pagalvokite, kas nutiks, jei judriame greitkelyje dideliu greičiu patirsite smūgį į labai perkrautą automobilį.

Nuosekliai naudojant padangas, viršijančias jų svorio ribą, padangos blogėja taip pat, kaip trumpam jas perkraunant. Jei padanga jau buvo nepakankamai pripūsta arba sugadinta, net ir nedidelė papildoma apkrova gali sprogti.

Kaip galima išvengti perkrovos?

1. Žinokite savo ribas. Iš pradžių turite išsiaiškinti, kiek svorio jūsų padangos turi išlaikyti. Šią informaciją galite rasti savo automobilio savininko vadove arba lipduke, užklijuotame ant vairuotojo durų staktos. Tada patikrinkite didžiausią padangos apkrovą ant šoninės sienelės. Jis turi būti lygus arba didesnis nei bendras krovinys, kurį ketinate atsinešti. Tokiu atveju jūsų padangos turi būti pripūstos iki didžiausio slėgio (šią informaciją taip pat galite rasti savininko vadove), kurio NETURI viršyti. Tarkime, kad informacija ant padangos šoninės sienelės sako „Maksimalus 2000 svarų @ 35 psi“. Tai reiškia, kad padanga gali atlaikyti ne daugiau kaip 2000 svarų, pripūsta iki 35 svarų kvadratiniame colyje. Tai taip pat reiškia, kad kai jūsų automobilis turi 4 padangas, bendras automobilio ir bagažo svoris neturi viršyti 8000 svarų.

Jei abejojate, kreipkitės į automobilio padangų arba priekabų padangų slėgio skaičiuokles.

2. Atitinkamai rinkitės padangas. Jei reikia vežti sunkius krovinius, apsvarstykite galimybę pakeisti padangas į kitą komplektą, kurio dydis yra toks pat, bet didesnė apkrova arba šiek tiek didesnės. Prieš rinkdamiesi didesnes padangas, pasitarkite su padangų specialistu. Kitas sprendimas – padidinti slėgį padangose, jei tai leidžia maksimali jų slėgio riba. Savo RV naudokite tik priekabų padangas, kurios atitinka jūsų savininko vadovo specifikacijas.
3. Išmintingai rinkitės namelį ant ratų. Jei ketinate nuomotis pramoginę transporto priemonę, darykite tai atsižvelgdami į būsimą apkrovą. Šiuolaikiniai RV skiriasi pagal dizainą, dydį ir keliamąją galią. Kai kurie iš jų turi įrangą, skirtą tam tikros rūšies kroviniams, pavyzdžiui, motociklui, dviračiui ar valčiai, gabenti.



Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai - Teniso treniruotės - Pranešimai spaudai -